Choinki sztuczne – jaką wybrać?

Choinki sztuczne – jaką wybrać?

24 listopada 2020 0 przez Administrator

Popularność sztucznych choinek

Choinki sztuczne, kiedyś były uważane za kiczowate i niezbyt atrakcyjne, jednak z roku na rok rośnie ich popularność. Dzieje się tak głównie przez wygodę i estetykę. Nowoczesne choinki sztuczne nie są już nieatrakcyjnym kawałkiem plastiku, a ich design potrafi idealnie wpasować się w wystrój mieszkania. Niektórzy wybierają je także ze względu na wytrzymałość, większość z obecnie produkowanych choinek jest inwestycją na lata. 

Choinki sztuczne -czym kierować się podczas wyboru?

Rozmiar

Wybór sztucznych choinek jest bardzo duży, można kupić zarówno wielkie choinki sztuczne sięgające do sufitu, jak i te mniejsze, idealne do postawienia na komodzie. Warto zastanowić się na tym jakie wymiary będą odpowiednie do naszego mieszkania, tak by nie zajmowała zbyt dużo przestrzeni niezbędnej nam do codziennych obowiązków. Małe choinki sztuczne idealnie sprawdzą się do mniejszych mieszkań i kawalerek, w których przestrzeń jest ograniczona i trzeba dbać o jak najbardziej ekonomiczne jej zagospodarowanie. Duże nadadzą się zać do przestronnych miejsc, w których znajduje się dużo wolnej przestrzenii. Takie choinki sztuczne będą idealnie wyglądać ustawione na środku pokoju, tak by prezentować się w całej swojej okazałości. 

choinka sztuczna

Wygląd choinek sztucznych

Równie ważny przy wyborze choinki jest jej wygląd, chcemy by była nie tylko symbolem świąt, ale także elementem dekoracyjnym naszego wnętrza. Na rynku dostępne są choinki sztuczne w wielu kolorach, zielone z białymi wykończeniami i oprószone płatkami sztucznego śniegu, z dodatkiem szyszek czy też całe białe. Wszystko w trosce o możliwość doboru idealnego drzewka, pasującego do przestrzenii mieszkalnej. 

Niezwykle istotnym aspektem jest także fakt, czy choinki sztuczne przypominają żywe drzewko. Można dostać również choinki sztuczne na pniu, które posiadają urok prawdziwego drewna oraz dostępne są w różnych kształtach. Ich dodatkowym atutem jest miejsce umożliwiające komfortowe ułożenie pod nimi prezentów. 

Jakość choinek sztucznych

Decydując się na zakup choinki sztucznej powinniśmy wybrać drzewko najlepszej możliwej jakości, zapewni to nie tylko zaoszczędzenie późniejszych kosztów zakupu nowego. Choinki sztuczne dobrej jakości są inwestycją na lata, dzięki wieloletniemu korzystaniu są nie tylko bardziej praktyczne i oszczędne, ale także są dobre dla naszego środowiska. Choinki sztuczne, chociaż przy produkcji wytwarzają dwa razy więcej gazów cieplarnianych niż drzewka naturalne, po około 12 latach użytkowania stają się bardziej ekologiczne niż wycinanie kilka drzew przez te lata. Wybierając dobrej jakości choinki sztuczne jesteśmy więc w stanie zrobić coś dobrego dla środowiska i zaoszczędzić dużą ilość pieniędzy. 

choinka sztuczna

Cena choinek sztucznych

Przy zakupie czegokolwiek mamy przeznaczone fundusze, w których musimy się zmieścić. Ważne jest by choinki sztuczne nie były zbyt dużym wydatkiem, dzięki czemu na ich zakup będzie mogła pozwolić sobie większa ilość ludzi. Obecnie na rynku znajdziemy dużą ilość, sztucznych drzewek w kwocie już od 100 zł do 900 zł, wybierając dobrą firmę możemy być pewni, że będzie to kwota wydana raz na wiele lat. Dzięki temu swojej wytrzymałości choinki sztuczne, to duża oszczędność, wybierając ją  nie będziemy musieli przeznaczać co roku pieniędzy na zakup nowego drzewka. 

Choinki sztuczne – oszczędność czasu i pieniędzy

Wybór dobrej choinki pomoże zaoszczędzić nam nie tylko wiele czasu, który potrzebny jest na zakup i wniesienie żywego drzewka, ale także ułatwi zachowanie czystości i estetycznego wystroju wnętrza. Choinki sztuczne są zdecydowanie wygodniejsze jeśli chodzi o sprzątanie, nie gubią igieł i nie przyniosą nam do domu niechcianych gości. Dodatkowo choinki sztuczne są też dużą oszczędnością pieniędzy, nie kupujemy ich przecież co rok, a raz na wiele lat. Możemy do nich dobrać także bardzo uniwersalne dekoracje, które nie zawsze są możliwe do zawieszania na żywym drzewie o bardzo nieregularnych kształtach. No i najważniejsze, choinki sztuczne nie zrobią nam żadnej krzywdy swoimi “igłami”.