Borówka amerykańska patriot sadzonki

Borówka amerykańska patriot sadzonki

16 kwietnia 2021 0 przez Administrator

Pielęgnacja i wymagania

Borówka amerykańska sadzonki powinna być sadzona w odstępach 1,5 – 2,5 metra. Powinno sadzić się je w grupach, ponieważ przynosi to najbardziej efektywne owocowanie. Gleba próchnicza o odczynie 3,8 pH – 4,8 pH stanowi optymalne warunki dla borówka amerykańska patriot sadzonki.

Cechuje się ona odporością na mróz i szkodniki. Zazwyczaj osiąga rozmiary oscylujące w granicach 1,2-1,5 metra. Zaleca się je sadzić w plantacjach. Borówka amerykańska patriot sadzonki wymaga silnego cięcia.

Kwitnienie i owocowanie

Wiosną, na przełomie kwietnia i maja borówka amerykańska patriot sadzonki kwitnie najobficiej, wypuszczając białe i lekko różowe kwiaty. Okres dojrzewania rozpoczyna się w lipcu , trwać powinien w okolicach trzech tygodni.

Borówka amerykańska patriot sadzonki wyróżnia się tym, że pierwsze zebrane owoce są widocznie większe od kolejnych, które zaś cechują się większym spłaszczeniem i zebraniem w mniejszych gronach. Natomiast te dojrzałe, niezebrane długo pozostają na krzewie, nie opadając.

borówka amerykańska sadzonki

Zastosowanie

Borówka amerykańska patriot sadzonki niewątpliwie należy przypisać do odmian deserowych. Można je zamrażać. Doskonale sprawdzają się jako dodatek do ciast, czy też przechowywania w formie konfitur, bądź dżemów.

W borówka amerykańska patriot sadzonki można znaleźć szereg wartościowych składników odżywczych – od mikroelementów i makroelementów jak fosfor, wapń, potas, sód, aż po wiele witamin ( A, B1, B2, B3). Dzięki niej możemy pozbyć się z organizmu nadmiar wolnych rodników. Zobacz https://romanscy.info/borowka-amerykanska/