Użyczenie lokalu mieszkalnego

Użyczenie lokalu mieszkalnego

24 maja 2021 0 przez Administrator

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z użyczeniem lokalu mieszkalnego? Jeśli nie, to dziś spieszę z wyjaśnieniem. Jest to coś o czym mówi się bardzo rzadko, bo częściej spotykanym zjawiskiem na naszym rynku jest wynajem mieszkania. Na czym więc polega użyczenie lokalu mieszkalnego? Mianowice opiera się to na nieodpłatnym użyczeniu nieruchomości lokatorom. 

 

Kiedy najczęściej następuję użyczenie lokalu?

Mianowicie jeśli właściciel nie ma ochoty, ani czasu zająć się wynajmowaniem, remontem czy zajmowania się innymi czynnościami związanymi z posiadaniem mieszkania może ją oddać nieodpłatnie do eksploatacji osób trzecich w zamian za zajmowanie się i pokrywaniem kosztów wynikających z użytkowania, wówczas taką zależność jest umowa użyczenia lokalu mieszkalnego.

 

Umowa użyczenia lokalu mieszkalnego – wypowiedzenie umowy

 

Rzadko zdarza się, że wypowiadana jest umowa użyczenia lokalu mieszkalnego przez właściciela, szybciej niż zostało to w niej uwzględnione. Jednak jest to możliwe i może odbyć się na podstawie przypadków, które zawiera nasza umowa użyczenia lokalu mieszkalnego. Problem pojawia się w przypadku zawarcia umowy ustnej, ponieważ wtedy mamy słowo przeciwko słowu. Dlatego, jeśli mamy obawy, że coś takiego może nastąpić ze strony właściciela nieruchomości, to umowa użyczenia lokalu mieszkalnego będzie na wagę złota. Dodatkowo, umowa użyczenia lokalu mieszkalnego może zostać rozwiązana, w przypadku, gdy lokator nie wywiązuje się z zawartych w umowie obowiązków.