Plamy na kanapie – jak je wyczyścić

Plamy na kanapie – jak je wyczyścić

12 lipca 2021 0 przez Administrator

Tapicerka meblowa często ulega wielu zabrudzeniom, których nie zauważamy od razu lub nie doczyściliśmy np. przez pośpiech. Z zabrudzeniami możemy spokojnie poradzić sobie w domu, jeśli wiemy jakich środków powinniśmy użyć przy pranie kanapy łódź do danego rodzaju plamy i materiału.

Materiał a sposób czyszczenia kanapy

Pozbycie się plam z tapicerki nie zawsze jest proste. To czy Ci się uda pranie kanapy łódź zależy nie tylko od rodzaju zabrudzenia, ale także materiału oraz sposobu czyszczenia. Szczególnie musisz uważać na tapicerkę skórzaną, do której należy używać jedynie specjalnie przeznaczonych produktów. W domu, nie mając takich środków, możesz użyć letniej wody z odrobiną płynu do naczyń i miękkiej ściereczki. Czyść plamę od zewnątrz do wewnątrz, aby uniknąć jej roztarcia i powiększenia.

Do pranie kanapy łódź materiałowej sprawdzi się proszek do prania lub soda oczyszczona połączone z niewielką ilością wody. Należy je czyścić długimi i okrężnymi ruchami, nie mocząc za bardzo materiału. Brudu z weluru pozbędziesz się za pomocą wody i amoniaku. Należy go przecierać w kierunku ułożenia włosia, przeczesać i delikatnie osuszyć.pranie kanapy łódź

Plamy bardzo trudne

Usuwanie plam jest utrudnione w przypadku niektórych produktów. Tłuszczu czy oliwy pozbędziesz się używając mąki ziemniaczanej, posypując je i kolejno odkurzając. Podobnie możesz postąpić w przypadku plam po kremach. Kawę, herbatę czy wino usuniesz pranie kanapy łódź kwaskiem cytrynowym z wodą, następnie przecierając wilgotną ściereczką.

Dowiedz się więcej na: https://do-czysta.pl/pranie-tapicerki-meblowej/