Fotowoltaika Nowy Sącz

Fotowoltaika Nowy Sącz

12 sierpnia 2021 0 przez Administrator

Słońce jest trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej na świecie. Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania wielu drobnych urządzeń przenośnych (kalkulatory, zegarki), lamp i sygnalizacji drogowych, a także do ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody w mieszkaniach. Tę energię można  pozyskać i przetworzyć dzięki fotowoltaice, która stała się niezwykle popularna, a jej rozwój przez ostatnie lata przebiegał bardzo dynamicznie.

 

Czym jest fotowoltaika i jak to działa?

 

Fotowoltaika zbudowana jest przede wszystkim z ogniw fotowoltaicznych, które łączy się w moduły fotowoltaiczne, aby móc wytwarzać większą ilość energii. W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca przekształcana jest w prąd stały. Drugim istotnym elementem fotowoltaiki jest inwerter (falownik), którego zadaniem jest przekształcanie prądu stałego dostarczonego z modułów na prąd przemienny. Falownik dokonuje też kontroli pracy całego systemu i monitoruje wszelkie parametry, które mogą być potrzebne do analizy działania fotowoltaiki.

fotowoltaika nowy sącz

Fotowoltaika Nowy Sącz – korzyści

 

Panele fotowoltaiczne produkują o wiele więcej energii latem niż zimą. Dlatego też nadwyżka prądu, która wytwarzana jest w okresie letnim, jest wykorzystywana wtedy, gdy brakuje nam słońca. Posiadając fotowoltaika Nowy Sącz, można nie tylko przyczynić się do ochrony środowiska, ale także ustabilizować wydatki na energię elektryczną, dzięki wytwarzaniu prądu na własny użytek. Korzystanie z tego sposobu na pozyskanie energii pozwala też generować oszczędności przez wiele lat.