Trening personalny – jakie są jego zalety?

Trening personalny – jakie są jego zalety?

4 stycznia 2020 9 przez Administrator

Coraz więcej osób zastanawia się nad formą aktywności fizycznej, która najbardziej odpowiada ich potrzebom i stylowi życia. A opcji jest naprawdę dużo – treningi siłowe na siłowni, kluby fitness, treningi w domu z trenerami online, a może po prostu bieganie czy rower?

Najwięcej podzielonych głosów można usłyszeć w sprawie treningów personalnych. Niektórzy uważają, że to jedyna słuszna forma treningów – wiesz, jak dokładnie masz ćwiczyć, twoje błędy są korygowane przez profesjonalistę, więc poznajesz swoje ciało lepiej i bezpiecznie. Jednak z drugiej strony – ceny treningów personalnych często zaskakują. 

Trening personalny

Prawdą jest jednak, że trening personalny jest dużo efektywniejszy. Jeśli zestawimy go z zajęciami fitness, porównanie prezentuje się podobne co nauczanie klasy podczas lekcji i indywidualnych korepetycji.

Trening personalny jest ułożony indywidualnie dla nas – ze względu na nasz stan fizyczny, kondycję, a także cel. Inaczej bowiem wygląda trening nastawiony na spalanie tłuszczu, a inaczej ten przygotowujący do maratonu.

Wiele klubów fitness oferuje bezpłatne (w ramach ceny karnetu) wstępne treningi personalne. Ich zadaniem jest nie tylko pokazanie klientowi, jak ćwiczyć bezpiecznie, ale także zapoznanie z asortymentem danego klubu i zasadami użytkowania maszyn.