Rozwody – co zrobić, gdy partner nie chce się zgodzić?

Rozwody – co zrobić, gdy partner nie chce się zgodzić?

24 marca 2020 Wyłącz przez Administrator

Rozwody w  Polsce, mimo iż ich liczba pozostaje jedną z najniższych w Europie, wciąż liczone są w kilkudziesięciu tysiącach rocznie. W ubiegłym roku na 100 par wchodzących w związek małżeństw przypadły 33 rozwody. Często zdarza się jednak tak, że jesteśmy pewni decyzji o rozwodzie, ale druga strona nie chce się zgodzić. Co robić w takiej sytuacji? Odpowiedź jest tylko jedna: potrzebna będzie zaufana kancelaria i dobry prawnik.

dobry prawnik

Rozwody Warszawa

W Warszawie działające kancelarie prawne liczy się co najmniej w setkach, jeśli nie w tysiącach. Jak wybrać dobrego prawnika, który wygrywa rozwody w Warszawie? Najlepiej kierować się doświadczeniem radców prawnych. Im więcej radca prawny ma na koncie skutecznie przeprowadzonych rozwodów, tym lepiej to właśnie jemu powierzyć swój własny. Jeśli partner nie chce się zgodzić na proponowane przez nas warunki rozwodu, najlepiej – wspólnie z prawnikiem – podjąć z nim negocjacje. Mają za zadanie, podobnie jak negocjacje biznesowe, doprowadzić do porozumienia stron bez bezpośredniej ingerencji sądu. Rozwody nie są możliwe do uzyskania bez rozprawy, ale dobry prawnik potrafi zmniejszyć ich ilość do jednej, którą obliguje ustawa. Rozwody w Warszawie są dość powszechnie prowadzonymi przez sąd sprawami. Jedną z kancelarii prawnych, specjalizując się w rozwodach jest Kancelaria Kłodziński.

Alimenty Warszawa, podział majątku Warszawa

Ponadto wspomniany już warszawski radca prawny sprawnie przeprowadzi cię przez podział majątku i sprawę o alimenty. Najczęściej to one stanowią kwestię sporną, przez którą nie ma zgody partnera na propozycję rozwodu. Dobry prawnik będzie wtedy koniecznością. Lepiej od razu zwrócić się do kancelarii radcy prawnego o pomoc niż tracić dodatkowo nerwy, próbując porozumieć się samodzielnie. Rozwody nigdy nie są przyjemną sytuacją. Jeśli już do nich dojdzie, a nie możemy porozumieć się z drugą stroną, istotne jest natychmiastowe ustalenie, jak będzie wyglądał podziału majątku i wysokości alimentów, aby nie tracić potem czasu na niepotrzebne i przedłużające się batalie sądowe. 

Przeczytaj więcej na klodzinskikancelaria.pl