Skóry naturalne- jaki rodzaj warto wybrać?

Skóry naturalne- jaki rodzaj warto wybrać?

24 marca 2020 0 przez Administrator

Choć na rynku mamy obecnie duży wybór materiałów, z których produkuje się obuwie, odzież i galanterię, skóry naturalne wciąż pozostają materiałem, który kojarzy się z jakością i wytrzymałością. Inwestycja w skórzane obuwie, odzież lub galanterię to gwarancja wygody i eleganckiego wyglądu. Obecnie na rynku mamy duży wybór różnych rodzajów skóry- łatwo znaleźć typ najbardziej dopasowany do naszych potrzeb.

Skóry bezchromowe- ekologia i jakość

Aby skórę można było wykorzystać do produkcji obuwia lub galanterii skórzanej, musi zostać poddana obróbce. Dzięki temu staje się elastyczna, zyskuje również na wytrzymałości. Staje się również przyjemna w dotyku i zyskuje estetyczny wygląd- jest gotowa do wykorzystania do produkcji. Jednak chrom, przy użyciu którego garbuje się skóry naturalne niekorzystnie wpływa na środowisko. Bezchromowa metoda garbowania pozwala na zachowanie jakości przy jednoczesnym braku negatywnego wpływu na środowisko.

skóry naturalne

Skóry naturalne- zalety świńskiej skóry

Skóra świńska, jako najtańsza ze skór naturalnych, staje się coraz powszechniejsza w produkcji wszelkiego rodzaju obuwia. Mimo niskiej ceny jest to materiał bardzo dobrej jakości. Jak wszystkie skóry naturalne, zapewnia bardzo dobrą cyrkulację powietrza- noga w wykonanym z niej obuwiu nie poci się nawet w upalne dni. W zimne dni natomiast materiał ten bardzo dobrze zachowuje ciepło. Łatwo poddaje się procesowi barwienia, skóry naturalne są materiałem, z którego można produkować obuwie i odzież w najróżniejszych kolorach.

skóry naturalne morapel

Skóry naturalne- zastosowanie  skóry podszewkowej

Skóra podszewkowa, inaczej dwoina, to materiał, który otrzymuje się, dzieląc skóry naturalne na warstwy. W produkcji obuwia materiał ten jest bardzo ceniony, ponieważ zapewnia wysoką oddychalność. Stosuje się go do produkcji podszewki, która ma bezpośredni kontakt ze stopą, ważna jest więc prawidłowa cyrkulacja powietrza. Odpowiednio wyprawiona dwoina ma jakość i wytrzymałość jak inne skóry naturalne.
Więcej na https://sklep.morapel.pl/pl/175-skory-naturalne