Joga Ashtanga Piaseczno

Joga Ashtanga Piaseczno

19 czerwca 2020 0 przez Administrator

Czym jest joga ashtanga?

Joga sama w sobie jest raczej powszechnie znanym pojęciem. Dla przypomnienia – to ćwiczenia, które mają nam pomóc osiągnąć sprawność fizyczną, psychiczną oraz zapewnić sobie dobre samopoczucie. Ale co to takiego joga ashtanga? Często nazywana jest też “jogą dynamiczną”, jest bardziej męcząca, często wymaga więcej siły i równowagi.

Joga ashtanga – jakie są jej podstawowe założenia?

W tej dyscyplinie ruch musi podążać za oddechem, co ma zapewnić pełną harmonię ciała. Mówi się, że “ashtanga bez oddechu nie jest ashtangą”. Kontrola oddechu jest niezwykle ważna, jeśli chcemy faktycznie osiągnąć harmonię.

Jak się przygotować?

Jeśli interesuje Cię Joga Ashtanga Piaseczno, musisz wziąć ze sobą wygodny sportowy strój i wodę. Jogę ćwiczy się na boso, jednak warto mieć przygotowane skarpetki na później, na czas relaksu, czyli ostatnie 10-15 minut.

joga ashtanga piaseczno

Zajęcia nadają się dla osób zaawansowanych, jak i dla początkujących, jeśli interesuje ich Joga Ashtanga Piaseczno. Takie zajęcia odbywają się regularnie przy ulicy Czarnieckiego 33 w Piasecznie. Jeśli zastanawiacie się, czy taki rodzaj jogi jest dla Was, na pewno warto spróbować, niezależnie czy posiadacie już doświadczenie w temacie jogi, czy też nie. Zajęcia są intensywne, można się na nich zmęczyć i jednocześnie zadbać o zdrowie. 

Przy siedzącym trybie życia aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla zachowania równowagi, dlatego świetnym rozwiązaniem może być joga ashtanga Piaseczno.