Interesuje Cię kupno nieruchomości w Hiszpanii?

Interesuje Cię kupno nieruchomości w Hiszpanii?

22 czerwca 2020 0 przez Administrator

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem nieruchomości w słonecznej Hiszpanii, musisz pamiętać również o aspektach prawnych takiego przedsięwzięcia. Przy jakichkolwiek zakupach tego typu niezbędna jest dobrze sformułowana umowa, która będzie zadowalająca dla obu stron. To jedno z wielu wyzwań, jakie czekają Cię, jeśli planujesz kupno nieruchomości w Hiszpanii. Warto w takim wypadku skorzystać z profesjonalnej pomocy prawnej.

Jak wygląda kupno nieruchomości w Hiszpanii?

Niezbędne będzie przygotowanie odpowiednich umów, oraz podpisanie aktu notarialnego. Po zakupie trzeba zająć się podatkami. Jednak podstawą jest uzyskanie hiszpańskiego numeru identyfikacyjnego dla cudzoziemców lub spółek zagranicznych – bez tego kupno nieruchomości w Hiszpanii nie będzie możliwe. Warto pamiętać o możliwości dofinansowania w bankach hiszpańskich.

kupno nieruchomości w Hiszpanii

Powyższa lista może na pierwszy rzut oka wyglądać nieco odstraszająco, a czynności na skomplikowane – nawet jeżeli posługujesz się językiem hiszpańskim. Żeby uniknąć trudności, najlepszą inwestycją będzie współpraca ze specjalistą, adwokatem w Hiszpanii. Jeśli nie znasz hiszpańskiego – warto wybrać osobę, która biegle posługuje się zarówno nim, jaki i polskim.

Jak może pomóc adwokat w Hiszpanii?

Taka osoba pomoże w przygotowaniu umów oraz wyrobieniu niezbędnych dokumentów, takich jak numer identyfikacyjny. Przeanalizuje stan prawny nieruchomości, pomoże w negocjacjach ze sprzedającym oraz przy podpisaniu aktu notarialnego. Udzieli pomocy we wszystkich czynnościach, dzięki czemu kupno nieruchomości w Hiszpanii będzie proste i bezstresowe.