Zdrowie, siła i zabawa – Turnus rehabilitacyjny nad morzem

Zdrowie, siła i zabawa – Turnus rehabilitacyjny nad morzem

15 lipca 2020 0 przez Administrator

Na czym to polega?

Turnus rehabilitacyjny nad morzem to całokształt działań w celu przywrócenia pacjentowi sprawności fizycznej lub poprawienia komfortu codziennego życia. To również sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i trosk! Turnus rehabilitacyjny nad morzem to forma aktywnej rehabilitacji połączonej z odpoczynkiem. To propozycja dla osób niepełnosprawnych (w tym dzieci) lub dla tych, którzy pragną wrócić do sprawności fizycznej. 

Dlaczego warto? 

Pacjent przebywający na turnus rehabilitacyjny nad morzem korzysta z zabiegów rehabilitacyjnych, ma zapewnioną opiekę medyczną oraz dostęp do programów integracji społecznej, spotkań integracyjnych czy wycieczek. 

turnus rehabilitacyjny nad morzem

Ponadto ma zapewnione wyżywienie, często dostosowywane pod klienta, oraz nocleg. Za wyższą kwotę można dobrać odpowiedni dla siebie apartament czy pokój o podwyższonym standardzie. 

Rehabilitacja odbywa się w ośrodku specjalizującym się w tego typu usługach. Ćwiczenia oraz zabiegi dostosowywane są do każdego z przebywających na turnus rehabilitacyjny nad morzem pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego personelu. Zapewniona jest poprawa psychofizycznej sprawności, ale także sporo wolnego czasu. Można go poświęcić na rekreację, rozwijanie zainteresowań, realizację hobby, zwiedzanie oraz zabawę. 

Wieczory taneczne, biesiady oraz grille organizowane podczas turnusu to również czas na nawiązanie nowych znajomości!

Czas trwania i ceny 

Turnusy trwają najczęściej 14 dni, ale można dostosować czas do indywidualnych potrzeb i oczekiwań kuracjuszy. Ceny zależne są od lokalizacji, standardu ośrodka, a także pory roku. 

Turnus rehabilitacyjny nad morzem to przede wszystkim bliskość wody oraz drzew, możliwość zażywania kąpieli i spacerowania brzegiem morza, co sprzyja relaksowi i pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz uatrakcyjnia wyjazd.