Inspekcje dronem turbin wiatrowych

Inspekcje dronem turbin wiatrowych

26 lutego 2021 0 przez Administrator

Wady i zalety nowoczesnego rozwiązania. 

Inspekcje dronem turbin wiatrowych to jedna z najbardziej zaawansowanych i najtrudniejszych technik kontroli turbin. Jednak mimo to inspekcje dronem turbin wiatrowych mają dużo więcej zalet niż wad i mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim inspekcje dronem turbin wiatrowych zapewniają zmniejszenie kosztów oraz ograniczenie czasu pracy, dzięki zastosowaniu technologii. Inspekcje dronem turbin wiatrowych pozwalają również na uzyskiwanie wysokiej jakości zdjęć, a co za tym idzie dokładności w analizie ich stanu technicznego. Inspekcje dronem turbin wiatrowych są sposobem na zminimalizowanie ryzyka, gdyż nie wymagają pracy techników na wysokościach, a także na szybką ocenę sytuacji, ponieważ wykonane zdjęcia są przekazywane w bardzo szybkim czasie do dogłębnej analizy. 

inspekcje dronem turbin wiatrowych

Jak wygląda praca z bezzałogowcem?

Inspekcje dronem turbin wiatrowych są wykonywane przez specjalnie wykwalifikowane zespoły, które w profesjonalny sposób zajmują się całą pracą. Dzięki temu wiemy, że inspekcje dronem turbin wiatrowych są wykonane dokładnie i bez pomyłek. To w jakim czasie i ile inspekcji zostanie wykonanych danego dnia zależy od wielu czynników, a najważniejszym z nich są warunki pogodowe. Na inspekcje dronem turbin wiatrowych trzeba przeznaczyć kilka do kilkunastu godzin w zależności od ilości turbin i innych aspektów. Średni czas analizy jednej turbiny to 60 minut. 

Kiedy należy przeprowadzić inspekcję?

Inspekcje dronem turbin wiatrowych należy przeprowadzić albo profilaktycznie (zapobiegawczo) w celu sprawdzenia stanu technicznego, np. raz na dwa lata, albo  przypadku podejrzenia uszkodzeń turbiny.