Leczenie tlenem

Leczenie tlenem

29 kwietnia 2021 0 przez Administrator

 

Kiedy kolejna metoda naszego leczenia staje się fiaskiem, nasze ręcę opadają z bezsilności, a jedyną możliwością jest szukanie nowoczesnych metod i terapii. Obecnie jedną z najpopularniejszych metod leczenia różnych schorzeń okazują się komory hiperbaryczne. Ich popularność rośnie z miesiąca na miesiąc, a ludzie coraz chętniej i bez obaw ufają nowym technologiom używanym w medycynie. Mają jednak świadomość, że wszystkie metody leczenia, nawet komory hiperbaryczne niosą ze sobą szereg powikłań. 

Komory hiperbaryczne – powikłania 

Choć ta metoda leczenia, jest bardzo skuteczna i nie należy do skomplikowanych, to niestety przez użycie wysokiego ciśnienia niesie ze sobą konsekwencje. Wśród najczęściej występujących urazów znajdują się: urazy ciśnieniowe ucha i zatok, chwilowa krótkowzroczność, zatrucie i podrażnienie śluzówek nosa i krtani, hipoglikemia, nudności i biegunki, kaszel, drętwienia kończyn oraz choroba dekompresyjna. Niestety lista powikłań jest bardzo długa, jednak choć one istnieją, nie jest powiedziane, że dotyczą każdej jednostki. Mogą wystąpić, ale nie muszą. Jednak decydując się na taki zabieg, powinniśmy zaczerpnąć opinii specjalisty, który doradzi nam, czy aby na pewno komory hiperbaryczne są dla nas.

Komory hiperbaryczne

Komory hiperbaryczne nie dla każdego

Przy omawianiu terapii, w której używane są komory hiperbaryczne, należy wspomnieć o przeciwwskazaniach, przy których nie należy decydować się na taki zabieg. Zalicza się do nich między innymi nowotwory, ciąże, rozrusznik, choroby wirusowe oraz klaustrofobię, ponieważ taki zabieg wiąże się z zamknięciem w bardzo małym pomieszczeniu.