Frezowanie Lubin

11 maja 2021 0 przez Administrator

Wysoko rozwinięty park technologiczny Lubin

 

Frezowanie Lublin to jeden z najpopularniejszych rodzajów obróbki skrawaniem, który pozwala na obróbkę wielu materiałów, aby mogły nabyć dokładnie taki kształt, jaki został ukazany na projekcje.  Dzięki takiemu rozwiązaniu, frezowanie Lubin jest szybkie, bardzo dokładne, a dodatkowo poza nastawieniem maszyny, nie wymaga dużej ingerencji człowieka. Jest to dużym plusem, bo w tym czasie pozwala zająć się pracownikowi czymś innym, dzięki czemu jego praca jest wydajniejsza i efektywniejsza.  

Różnice pomiędzy frezowaniem współbieżnym a przeciwbieżnym

 

Oba rodzaje, które pokazują jak funkcjonuje frezowanie Lubin posiadają jedną i podstawową różnicę. Mianowice  różnica widoczna jest w trakcie rozpoczęcia pracy. Bowiem jeśli chodzi o frezowanie współbieżne, to frez rozpoczyna działanie od skrawania materiału o dużej grubości, z kolej w trakcie frezowania przeciwbieżnego od zerowej grubości. 

frezowanie lubin

Frezowanie Lubin a sprzęt

Urządzenie wykorzystywane do frezowanie Lubin to frezarka, czyli maszyna która umożliwia skrawanie wszelkich płaszczyzn. Zarówno tych płaskich jak i 3D, czy 5D. Wszystko przy pomocy freza, który wykonując ruchy obrotowe kształtuje upragniony kształt. Metoda ta jest bardzo dokładna i bardzo często wykorzystywana do tworzenia pięknych i wytrzymałych mebli drewnianych. Jeśli zależy Ci na dokładnym wyszlifowaniu powierzchni, dobrze ściętych płytach, to koniecznie musisz skorzystać z możliwości jakie daje obecnie frezowanie Lubin.

Zobacz więcej na https://metakal.pl/frezowanie-cnc