Innowacyjne metody leczenia wielu schorzeń

Innowacyjne metody leczenia wielu schorzeń

14 maja 2021 0 przez Administrator

 

 

Na co dzień wiele z nas zmaga się z licznymi schorzeniami, chodząc od lekarza do lekarza poszukujemy nowych, skutecznych metod, które pomogą nam się uporać z naszymi dolegliwościami. Jednak wszystkie zabiegi czy terapie wiążą się z obszerną listą przeciwwskazań. Prowadzi to do tego, że z ogromnej listy, z której potencjalnie moglibyśmy skorzystać zostaje zaledwie kilka zabiegów, które nie zawsze muszą przynieść oczekiwane przez nas skutki. 

 

Leczenie tlenem, czyli komory hiperbaryczne

 

Jednym z takich zabiegów, które posiada wiele przeciwwskazań są komory hiperbaryczne i terapia hiperbaryczna. Polega ona na leczeniu tlenem przy użyciu ciśnienia. Metoda ta sprawdza się idealnie do leczenia: oparzeń II i III stopnia, niedokrwienia tkanek miękkich, urazów mięśniowo-szkieletowych oraz martwiczego zakażenia tkanek miękkich.

komory hiperbaryczne

Komory hiperbaryczne – przeciwwskazania 

 

Istnieje szereg przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonania zabiegu, gdzie używane są komory hiperbaryczne. Niedostosowanie się do nich może wiązać się z zagrożeniem zdrowia lub życia pacjenta. Komory hiperbaryczne odradza się osobom: z rozrusznikiem serca, w ciąży, mających klaustrofobię, infekcje wieusowe, gorączke, nowotwory, rozedme płyc, paddaczke czy zapalenie nerwu wzrokowego. Jeśli jednak nie istnieje inna metoda leczenia, a komory hiperbaryczne okazują się ostatecznością, pacjent zobowiązany jest do skontaktowania się z lekarzem i zaczerpnięcia jego porady. Wiąże się to z szeregiem powikłań po zabiegu.