Studnie głębinowe żywiec

14 maja 2021 0 przez Administrator

Studnie głębinowe żywiec, a inaczej studnie wiercone są ekonomicznym rozwiązaniem na pozyskiwanie wody z własnego przydomostwa. Studnie głębinowe żywiec powstają dzięki specjalnemu urządzeniu, wiercony jest otwór w ziemi na co najmniej 8 metrów głębokości. W głąb ziemi wpuszczana jest rura filtracyjna, wyżej powierzchni znajduję się pompa głębinowa, która z rura stalową doprowadza wodę na wierzchnią warstwę ziemi. 

Ile kosztuje budowa studni głębinowej?

Studnie głębinowe żywiec w dużej mierze jest opłacalną inwestycją. Na koszty jej budowy składa się kilka czynników między innymi: cena odwiertu otworu w ziemi, montaż rury, koszta zakupy pompy głębinowej oraz ewentualne koszta zakupu zbiornika hydroforowego.  Ogólnie całkowite koszta, aby studnie głębinowe żywiec powstały wynoszą od 3 do 10 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że osoby posiadające studnie głębinowe żywiec wodę pobierają za darmo. 

Studnie głębinowe żywiec

Czy warto decydować się na budowę studni głębinowej 

Studnie głębinowe żywiec bywa dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy na przykład chcemy zaoszczędzić na rachunkach za wodę lub gdy koszt podłączenia do sieci wodociągowej jest zbyt wysoki bądź też nie ma takiej możliwości. Na wypadek przerwy w dostawie wody warto mieć źródło awaryjne by nie zostać bez dopływu. 

Zdecydowanie budowa studni głębinowej pozwala na swobodne korzystanie z wody bez obaw o dodatkowe opłaty, tym samym możliwość podlewania trawników czy ogrodów latem jest nieograniczona. Tym samym większość opinii osób posiadających studnie głębinowe żywiec stwierdza, że jest to opłacalne, pod warunkiem profesjonalnej budowy i montażu. 

Zobacz więcej na: https://beskidwiert.pl/