Stomatolog Warszawa Ursynów

Stomatolog Warszawa Ursynów

14 czerwca 2021 0 przez Administrator

Zdrowie okazało się najwyższą wartością dla człowieka już niejednokrotnie. Każda część ciała powinna być traktowana z należytą dbałością. To dotyczy również naszego uzębienia. Stomatolog Warszawa Ursynów pomaga utrzymać nasze jamy ustne w doskonałym stanie.

Stomatolog czy dentysta?

Ile razy idąc do stomatologa słowo “dentysta” samo się nam nasuwa w myślach? Stomatolog Warszawa Ursynów, podobnie jak większość stomatologów w Polsce, zna tę popularną omyłkę. Słowo “dentysta” wydaje się takie proste i oczywiste, a “stomatolog” jest już bardziej wyszukane i może się wydawać nawet zbędne w naszym codziennym słowniku. Różnica pomiędzy tymi dwiema profesjami istnieje, nie są to synonimy, a zatem rozwiejemy nasze wątpliwości. Otóż, “dentysta” jest specjalistą od zębów, pochodzi od łacińskiego “dent”- “ząb”. Natomiast stomatolog ma szerszy zakres obowiązków, zajmuje się naszą całą jamą ustną i uzębieniem.Stomatolog Warszawa Ursynów

Kontrola uzębienia- po co i jak często wykonywać?

Już samo słowo “dentysta” przyprawiało nas w dzieciństwie o ból brzucha i zawroty głowy. Nawet niektórym dorosłym, wizyta w białym, sterylnie pachnącym gabinecie nadal utożsamia się z koszmarem. Wyjaśniliśmy już różnicę między “dentystą”, a “stomatologiem”, jednak wizyta u obu specjalistów może się kojarzyć z tzn. “złem koniecznym”. Dlaczego więc mielibyśmy się zmuszać do wizyty, na przykład u Stomatolog Warszawa Ursynów? Przede wszystkim, podstawowym dla nas powodem do kontroli stomatologicznej powinny być wszelkie problemy w jamie ustnej. Ból, pojawiający się na przykład podczas jedzenia, w zębach, dziąsłach czy na błonie śluzowej. Jednak jest to przykład, kiedy kierujemy się logiką albo wizyta stomatologiczna jest już koniecznością. W tym momencie pojawia się odpowiedź odnośnie przeglądu, który ma zapobiegać takim “koniecznościom” czy “ostatecznościom”. Takie przeglądy powinny się odbywać przynajmniej raz do roku, Stomatolog Warszawa Ursynów zachęca nas do odwiedzin nawet raz na 6 miesięcy. Bądźmy rozsądni.

 

Zobacz więcej na: https://dental-elegance.pl/stomatologia-estetyczna/