Transport zwłok z zagranicy

Transport zwłok z zagranicy

30 czerwca 2021 0 przez Administrator

Pomoc domu pogrzebowego

Śmierć bliskiego to zawsze trudny okres w naszym życiu. Najbliżsi krewni zmarłego zobowiązani są do organizacji pogrzebu, na którym cała rodzina i znajomi będą mogli się pożegnać i tym samym okazać zmarłemu szacunek.
Dom pogrzebowy Charon rozumie, że ból po stracie wpływa negatywnie na każdego człowieka, dlatego świadczy kompleksowe usługi mające na celu pomóc krewnym we wszystkich czynnościach pogrzebowych. Do naszych zadań należy również sprowadzanie zwłok z zagranicy. Każdy przypadek jest inny, dlatego też do każdego klienta podchodzimy indywidualnie i świadczymy usługi w oparciu o jego wymagania.
Przede wszystkim dbamy, aby przewóz zwłok z zagranicy odbył się z należytym poszanowaniem dla zmarłego. Mogą być Państwo pewni, że każdy z naszych pojazdów jest odpowiednio wyposażony i oznakowany. Dowodem tego są certyfikaty higieniczne wydane przez sanepid.przewóz zwłok z zagranicy, sprowadzanie zwłok z Europy, przewóz zwłok z zagranicy

Procedury

Po uzyskaniu informacji o śmierci bliskiego na obczyźnie muszą Państwo spełnić szereg formalności, abyśmy mogli sprowadzanie zwłok z Europy. Najpierw należy złożyć wniosek do starosty miasta, w którym wyrażają Państwo chęć pochowania bliskiego, a po uzyskaniu stosownego pozwolenia zwrócić się do konsulatu o zezwolenie na przewóz zwłok z zagranicy. Najczęściej wnioski rozpatrzane są w krótkim czasie i akceptowalne, jednak w przypadku, gdy śmierć nastąpiła w wyniku choroby zakaźnej, pozwolenie na sprowadzanie zwłok z Europy nie zostanie wydane wcześniej niż po upływie dwóch lat od daty zgonu.
Gwarantujemy Państwu, że wybierając nasz zakład pogrzebowy zapewnimy bezpieczny przewóz zwłok z zagranicy z zachowaniem wszystkich reguł obowiązujących w tym zakresie.

Zobacz więcej na: https://charon24.eu/2020/12/03/transport-zwlok-z-zagranicy-poradnik/