Rękawice bokserskie masters

Rękawice bokserskie masters

8 lipca 2021 0 przez Administrator

Jak wybrać rozmiar rękawic?

Jeśli niedawno zacząłeś trenować boks, to prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie rękawice bokserskie masters kupić, aby sprawdziły się w regularnych treningach. Kluczową kwestię stanowi dobranie odpowiedniego rozmiaru rękawic, co wbrew pozorom nie jest takim łatwym zadaniem. Praktycznie żaden producent nie podaje tabeli rozmiarowej rękawice bokserskie masters, zamiast tego przyjęto podawanie wagi rękawic w uncjach. W rękawicach lżejszych zwykle trenuje się na przyrządach, a rękawice cięższe wykorzystuje się w sparingach. Naturalnie można ułatwić sobie zadanie pytając doświadczonego trenera czy sprzedawcy, jakie rękawice bokserskie masters poleca zakupić na początek.Rękawice bokserskie masters

Inne ważne aspekty przy decydowaniu się na zakup

Mechanicznie ukształtowana pianka to element, który zapewnia amortyzację uderzeń oraz nadaje kształt i grubość rękawice bokserskie masters. Im pianka jest grubsza, tym lepiej chroni przed kontuzjami. Należy zwrócić szczególną uwagę także na jej jakość.

Najczęstsze błędy przy wyborze rękawic

Wiele osób zaczynając przygodę ze sportem walki, kupuje najtańsze modele rękawic. Nie są pewni, czy dana dyscyplina im się spodoba, nie chcą więc przeznaczać dużych sum na zakup. Jest to poważny błąd, ponieważ niewłaściwie dobrane rękawice bokserskie narażają ich zdrowie na niemałe ryzyko. Rękawice bokserskie masters wykonane z materiałów dobrej jakości nie tylko zapewniają bezpieczeństwo podczas treningów, ale także pozwalają czerpać pełną satysfakcję z uprawianego sportu.

Zobacz więcej na: https://sklep.dbgo.pl/rekawice-bokserskie