Napęd do rolety

28 lipca 2021 0 przez Administrator

Jeśli interesują Cię rolety, które wykorzystują sterowanie przewodowe, radiowe lub inne, silnik rolety jest bardzo ważnym elementem. Napęd elektryczny do rolet zewnętrznych oraz napęd do rolety wewnętrznych należy dobrać do naszych potrzeb. Przyjrzyjmy się więc, które silniki do bram rolowanych są dostępne na rynku i który silnik jest najlepszym wyborem.

napęd do rolety

System radiowy

Automatyzacja bram rolowanych jest bardzo ważna, dlatego ważny jest również wybór napędu do rolety. W przypadku rolet elektrycznych bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie sterowania radiowego SIMU, które cieszy się dobrymi recenzjami. Stosowane są tutaj najwyższej jakości silniki do rolet, dzięki czemu możemy decydować o komforcie i niezawodności działania.

Montaż takich rolet nie stanowi problemu, jednak należy pamiętać, że gdy nie mamy odpowiedniego doświadczenia w automatyzacji rolet, najlepiej zdać się na fachowców. Dodatkowo, ten elektryczny napęd do rolety eliminuje możliwość uszkodzenia w przypadku przemarznięcia rolety do podłoża, ponieważ silniki wbudowane w rolety automatycznie się zatrzymają. Nie zapominaj, że cena tego typu niewidomego sterownika będzie wyższa niż cena wewnętrznego. Jeśli potrzebujesz więcej porad, zapoznaj się również z zebranymi na naszej stronie artykułami na temat rolet.

System na pilota

Inną metodą jest zamontowanie Portos lub innych rolet, które będą sterowane pilotem. Ta metoda jest bardzo popularna i możemy przeczytać o niej dobre recenzje. Cena tych sterowników rolet nie będzie tak wysoka, jak w powyższym przykładzie. Ponieważ obsługa urządzenia jest bardzo prosta, tego rodzaju automatyczne rolety cieszą się dużą popularnością.

Przeczytaj więcej na: https://silnikidorolet.eu/