Akumulatory Kraków

Akumulatory Kraków

18 stycznia 2022 Wyłącz przez Administrator

Do czego służą akumulatory?

Każdy posiadacz auta, przekonał się nie raz w zimowy poranek o tym jak ważną rolę odgrywa akumulator. Gwarancja tego, że auto jest skłonne do odpalenia zależy w dużej mierze od tego jak będziemy o nie dbać przez cały okres użytkowania akumulatora.

Akumulatory kraków są źródłem energii elektrycznej, której samochód sam nie wytwarza, a przechowuje w postaci energii chemicznej. W samochodzie akumulatory kraków służą do zasilania urządzeń elektrycznych przede wszystkim gdy silnik spalinowy jest wyłączony. Energia, która została zużyta podczas postoju pojazdu, jest uzupełniania podczas jazdy, proces zużywania i uzupełniania energii jest okresowo powtarzany.

Typowe samochodowe akumulatory kraków składają się z odseparowanych wewnątrz obudowy wkładek, o napięciu 2,1 V, połączonych szeregowo, co łącznie daje 12,6 V. Pojemność w akumulatory kraków zależy w dużej mierze od powierzchni płyt. Im jest ich więcej, tym większa pojemność.

akumulatory kraków

Budowa akumulatora

W budowie akumulatory kraków można wyróżnić klika głównych elementów, z których składa się: ogniwo, obudowa, separator, kratka, płyta dodatnia, płyta ujemna oraz elektrolit.

Czym się charakteryzują akumulatory?
– Obudowa – w głównej mierze służy do odbudowania zestawów płytowych, najczęściej wykonana z ebonitu.
– Ogniwo – połączone ze sobą płyty dodatnie i ujemne, oddzielone separatorami.
– Separator – element, który zapobiega stykaniu się dodatnich oraz ujemnych płyt. Bez niego mogłoby dojść do zwarcia.
– Kratka – przewodnik prądu elektrycznego.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://twojmechanik.com/akumulatory/!