programy graficzne

Darmowe aplikacje do tworzenia grafik

Z roku na rok nasza aktywność w mediach społecznościowych rośnie. Natykamy się tam codziennie na dziesiątki, a może nawet i setki różnych grafik, które próbują przedstawić jakiś produkt czy usługę, zachęcić nas do wykonania określonego działania, czy po prostu nas rozbawić.

Z perspektywy zwykłego obserwatora nie ma znaczenia, w jaki sposób powstają te grafiki, nikt się nawet nad tym nie zastanawia. Jednak gdy z różnych powodów, np. zawodowych musimy stworzyć, a później prowadzić fanpage swojej firmy, nasuwa się pytanie „jak właściwie stworzyć grafikę, która zainteresuje odbiorcę?”.

Oczywiście sprawy marketingowe to oddzielny temat, ale myślę, że warto poruszyć kwestię darmowych kreatorów, w których możemy łatwo i szybko stworzyć prostą, a czasami nawet bardziej skomplikowaną grafikę.

Poniżej przedstawiamy 5 darmowych programów, w których możesz stworzyć grafikę na miarę swoich potrzeb.

CANVA

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy darmowy program do tworzenia grafik. Pracując w nim, możesz korzystać z ogromnej bazy darmowych zdjęć, kształtów czy czcionek.

Darmowe aplikacje do tworzenia grafik

Program jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Jeżeli nie masz pomysłu na swoją grafikę, możesz wybrać dowolny szablon, który Ci się spodoba. Nie ważne, czy robisz post na Facebooka czy plakat, korzystając z tego narzędzia, nie musisz się już martwić, ani zastanawiać, jaki powinien być rozmiar Twojej grafiki. Wystarczy tylko kliknąć w odpowiednią zakładkę.

canva aplikacje do robienia grafik

Crello

Narzędzie, które wygląda bardzo podobnie do Canvy. Możesz wybierać spośród ogromnej bazy szablonów, zdjęć, wideo czy nawet muzyki.

Jest to bardzo prosty i wygodny program, który jest dobrą alternatywą dla pozostałych.

aplikacja do robienia grafik crello

Jeżeli już miałeś styczność z Canvą i chcesz spróbować czegoś nowego, czy pracować na innych szablonach, jest to program zdecydowanie dla Ciebie.

Pixlr

Jest to program, którego niestety nie poleciłbym osobie, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z żadnym narzędziem graficznym. Jednak gdy pracowałeś już w programach typu Photoshop, to bardzo szybko się w nim odnajdziesz.

Główne menu Pixlr pozwala na m.in. kadrowanie zdjęć, wycięcie tła, dostosowanie swojego zdjęcia względem koloru czy nasycenia, a nawet dostępne są już gotowe filtry. Ponadto znajdziemy w nim masę zdjęć czy kształtów, dzięki którym nasza grafika nabierze charakteru.

Darmowe aplikacje do tworzenia grafik lista
Dostępne są dwie wersje programu, Pixlr X i Pixlr E. Pierwsza jest bardzo prosta, przeznaczona bardziej do nauki niż faktycznego tworzenia, dlatego, jeśli jesteś nowy w „graficznym świecie” Pixlr X, będzie dla Ciebie idealny. Druga wersja jest dla osób już bardziej zaawansowanych i pozwala na wiele więcej.

Piktochart

Narzędzie również podobne do Canvy. Jest bardzo proste w obsłudze, bazuje na gotowych już szablonach, które z łatwością można edytować. Program jest idealny do tworzenia m.in. infografik, które później można opublikować na swojej stronie czy profilu.

Bardzo ciekawą opcją są gotowe szablony raportów, dzięki którym można przedstawić najważniejsze informacje, mając niekoniecznie dużo czasu.
Jedynym minusem jest brak polskiej wersji językowej.

Darmowe aplikacje do tworzenia grafik2

 

ILoveIMG

Ostatni w zestawieniu jest program trochę innego typu od pozostałych. W programie tym znajdziemy wiele narzędzi, dzięki którym możemy edytować swoją grafikę czy zdjęcie.

Mamy możliwość m.in. zmiany rozmiaru, zmiany formatu grafiki czy nawet dodać znak wodny.

 

Darmowe aplikacje do tworzenia grafik2

Generator memów

Jednak bardzo ciekawym i prostym w obsłudze narzędziem jest generator memów. Prowadząc swoje media społecznościowe, od czasu do czasu warto postawić na post, który ma za zadanie rozluźnić trochę naszych odbiorców.

Oczywiście nie zawsze stosowne jest wstawianie memów, wiele zależy od rodzaju branży, w której działamy. Jednak umiejętne i ostrożne użycie tego typu grafiki, może nam pomóc w zwiększeniu zasięgów.

aplikacje do tworzenia memów

Dzięki nim możemy też prowadzić real-time marketing, mamy możliwość szybkiej reakcji na jakieś wydarzenie. Jednak bardzo ważne jest, aby nie przesadzić i takiego posta opublikować „od święta”.

Generator oferuje możliwość stworzenia mema w trzech formatach: JPG, GIF i PNG. Jeżeli nie mamy na niego pomysłu, jest opcja wyboru spośród dostępnych szablonów.

Podsumowanie

Aby prowadzić swoje media społecznościowe i tworzyć estetyczne grafiki, nie musisz wcale płacić za drogie i skomplikowane programy.

Szukając odpowiedniego narzędzia, w internecie możesz znaleźć wiele opcji, w których możesz dowolnie wybierać. Ważne, aby wybrać program, który daje możliwość intuicyjnej pracy, bez konieczności tracenia czasu na szukanie wielu dostępnych w nim narzędzi.

Leave a Comment